Luxusní zájezd na Galapágy

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 149990 Kč / 5850 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 13
Poznávací

Denně – leden až prosinec

Galapágy – Plazas Island, San Christobal Island, Lobos Island, Española Island, Floriana Island, Santa Cruz, Santiago Island, Bartolome Island, Quito

Zpět na nabídku
 • DSC05252
 • DSC05636
 • DSC06045
 • Galapagy
 • g18

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • jedinečná fauna a flóra Galapág
 • prohlídka Výzkumné základy Charlese Darwina
 • možné potápění mezi želvami

POPIS ZÁJEZDU

Výjimečný zážitek! Osmidenní kombinace výletu na luxusní lodi po unikátních ostrovech Galapágy, která Vám umožní poznat tento přírodní ráj ze všech stran, a dále pár dní strávených v Ekvádoru. Díky specifickým klimatickým podmínkám a izolovanosti se zde vyvinula jedinečná fauna i flóra. Z bezprostřední blízkosti uvidíte prehistorické leguány, obří želvy nebo ptáky s modrýma nohama. Luxusní katamarán pro 16 pasažérů nabízí dvoulůžkové a jednu čtyřlůžkovou kajutu, všechny s vlastní koupelnou. Tato luxusní loď veze neoprény, vybavení na šnorchlování, mořské kajaky a k dokonalému relaxu je možnost využít whirlpoolu či lehátek na palubě.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – Praha – Quito
Let na trase Praha (Vídeň) – Quito. Na začátku Vás přivítáme v Quitu, hlavním městě Ekvádoru. Po příletu Vás převezeme do Vašeho hotelu, který je umístěn v centru Quita. Nocleh ve 4-5* hotelu se snídaní. Na přání Vám rádi zajistíme let Business Class třídou.

Den 2 – Quito (s)
Po snídani Vás vyzvedne průvodce a vezme Vás na prohlídku města Quito, při které uvidíte ty nejzajímavější části města. Ozdobou města je historické centrum, kde uvidíte starobylé uličky, hiosstorické budovy, muzea a několik krásných chrámů. Dojem z celého města dotváří krásný výhled na okolní sopky. Nocleh ve 4-5* hotelu se snídaní.

Den 3 – Quito – Galapágy – Plazas Island
Ráno po snídani transfer na letiště v Quitu. Následuje let na ostrovy Galapágy, kde Vás odvezeme na loď. Vítejte na Galapágách, „Želvích ostrovech“ vulkanického původu. Po příletu se nalodíte na katamarán, který bude následujících 8 dní Vaším exkluzivním domovem. Odpoledne vyplujete ke dvěma malým ostrůvkům Plazas Island. Přestože jejich rozloha není nikterak úchvatná, obývají je nejpozoruhodnější druhy živočichů. Jakoby jste se ocitli v jiném světě. Leguáni odpočívají ve stínů kaktusů, hluční lvouni se válí na chráněných skalnatých březích a racci hnízdí na rozeklaných útesech, odkud vylétají za potravou. Nechte se unést těmito zázraky přírody.

Den 4 – San Cristobal Island, Lobos Island
Druhý den zavítáte na ostrově San Cristobal do návštěvnického centra, kde se dozvíte mnoho zajímavých informací o Galapágách samotných, životě na moři i na zemi, a v neposlední řadě o zdejší jedinečné fauně a flóře. Poté vyrazíte na půlhodinový výlet na Tijeretas Hill, jež je pojmenován po jednom druhu ptáků, kteří zde mají své hnízdiště. Z vrcholu se Vám naskytne jeden z mnoha úchvatných výhledů na bílé pláže na jedné straně, a na druhé na střechy hlavního města Puerto Baquerizo. Odpoledne, hodinu plavby od Puberto Baquerizo, se vylodíte na ostrůvku Isla Lobos, ostrovu poklidu a krásy, kde můžete vedle lvounů pozorovat i modronohé ptáky “boobies”.

Den 5 – Española Island
Třetí den po ránu bude vyhrazen pro Gardner Bay, která má excelentní pláž pro relaxaci, plavání a pozorování lvounů a žraloků v křišťálově průzračné vodě. Odpoledne se přesunete na skalnatou oblast Punta Suarez, jež si zachovala působivé a rozmanité kolonie mořských ptáků. Podél jižního břehu se do výše tyčí dech beroucí útesy, o něž se za příboje tříští vlny stříkající až 20 metrů vysoko.

Den 6 – Floreana Island
Cormorant point na ostrově Floreana je unikátním místem pro pozorování plameňáků ve zdejší laguně obklopené sopečnými tufy, jež této krajině vdechují jedinečnou atmosféru. V „poštovní zátoce“, kterou následně navštívíte, můžete hodit do dřevěného sudu svůj dopis či pohled, obdobně jako to dělali už odedávna námořníci a místní obyvatelé. Pak čekali až je kapitán některé z lodí proplouvajících kolem vyzvedne a doručí na správnou adresu. Proč nezkusit, zda to funguje? Zbytek odpoledne můžete strávit potápěním mezi želvami mořskými nebo odpočinkem na pláži.

Den 7 – Santa Cruz
Přestože většina návštěvníků přijíždí na Galapágy obdivovat přírodní krásy, za návštěvu jistě stojí i prohlídka Výzkumné základy Charlese Darwina, jež byl inspirován třinácti druhy místních pěnkav ke vzniku své evoluční teorie o vývoji druhů. Seznámíte se zde například i s rozmnožování a chovem ohrožených želv. V odpoledních hodinách se vydáte na pěší túru nádhernou zelenou vegetací ostrova Santa Cruz, s úžasnými výhledy na zvlněné pahorky. Stezka Vás povede přes zemědělskou zónu, po okraji národního parku a budete míjet vyhaslé vulkanické kopce a kužely, které jsou však taktéž porostlé bujnou vegetací.

Den 8 – Santiago Island
Šestý den budete obdivovat neskutečnou nádheru ostrova Santiago. Chinese hat (sombrero chino) je drobný ostrůvek na jihovýchodním cípu, který vděčí za své jméno svému tvaru, připomínajícímu obrácený čínský klobouček. Na protilehlém skalnatém pobřeží našli svůj domov galapážští tučňáci, můžete zde opět pozorovat i obrovskou kolonii lvounů či leguány. Tento ostrov je také ideálním místem pro milovníky potápění. Odpoledne se budete plavit dále na místo zvané Puerto Egas, proslulé svými černými plážemi a skálami. Při cestě podél skalnatého pobřeží narazíte i na přílivové tůně, ve kterých se váli lvouni a příbojové jeskyně vymleté vodou, u nichž se ve stínu skalních převisů odpočívají tuleni. K zvířatům na Galapágách se dá přiblížit doslova na dosah, neboť nemají z člověka strach.

Den 9 – Santiago Island, Bartolome Island
Následující dopoledne strávíte v nádherné zátoce Sullivan Bay. Zde máte jedinečnou příležitost prohlédnou si 100 let starou lávu. Lávové pole má zajímavý vzhled provazů a jen pár rostlin dokázalo zakořenit v této drsné krajině. Po poledni s lodí doplujete na další ostrov, Bartolome, kde na Vás čekají dvě velká lákadla. Prvním je výstup na vrchol ostrova, kde se Vám naskytne nezapomenutelný malebný výhled na okolní „měsíční krajinu“. Druhým pak možnost ponořit se do hlubin vod a sledovat pestrobarevné rybky, a tu a tam i tučňáky či mořské želvy. Jedna pláž ostrova je však plavcům zapovězena. Potkáte tu totiž útesové žraloky.

Den 10 – Santa Cruz
Poslední dopoledne bude opět nezapomenutelným zážitkem, a to na Bachas Beach, pláži s bílým pískem, vytvořeným z rozpadlých korálů. Pro jeho jemnost si tuto pláž vyhlédly želvy pro kladení vajec. Poblíž pláže je i průzračná laguna, kde nachází své útočiště plameňáci. Odpoledne se s těmito fantastickými ostrovy – kde máte dojem, že se zastavil čas rozloučíte a zamíříte na letiště Baltra airport, odkud letíte zpět do Quita. Transfer a nocleh v Ekvádoru  ve 4-5* hotelu se snídaní.

Den 11 – Quito – Výlet
Dnešní den máte na výběr ze dvou možných privátních výletů s anglicky mluvícím průvodcem, přičemž ani jeden nebude zaručeně zklamáním. První variantou je výlet na nejznámější, stále činnou ekvádorskou sopku Cotopaxi spolu s národním parkem. Dalším výletem je návštěva typických indiánských trhů Otavalo, kde můžete koupit tradiční výrobky a suvenýry. Poslední noc v Ekvádoru ve 4*-5* hotelu se snídaní.

Den 12 – Quito – Odlet do Prahy (Vídně) (s)
Po snídani transfer na letiště pro Váš let domů. Odlet.

Den 13 – Praha – Přílet domů
Konec programu.

 • 7 noclehů na luxusním katamaránu Journey I (kabina pro 2 osoby)
 • 8 denní plavba po Galapágách
 • plná penze na lodi (nezahrnuje alkoholické nápoje)
 • denní prohlídky dle programu vč. anglického odborného průvodce
 • transfery na Galapágách
 • šnorchlování
 • 4 x nocleh ve 4* hotelu v Quitu se snídaní
 • prohlídka města Quito s průvodcem
 • lokální i mezinárodní zpáteční letenky
 • pojištění CK proti úpadku
 • cena je kalkulována na základě 2 osob sdílejících 1 pokoj
 • spropitné
 • osobní útratu
 • osobní pojištění
 • poplatek za vstup do NP Galapágy USD 100
 • kabina Deluxe (Suite) za příplatek 10.990 kč
 • zeptejte se nás i na ostatní místa v Jižní Americe, zorganizujeme dovolenou v Argentině, Brazílii, Chile, Bolívii či Peru

Související zájezdy

Poznávací
Pobytový
2 tváře Austrálie – Sydney a Cairns
Poznávací
Pobytový
VIP
2 tváře Austrálie – Sydney a Cairns
Poznávací
Pobytový
VIP
2 tváře Austrálie – Sydney a Cairns