20 NEJ ubytování v ČR

20 NEJ UBYTOVÁNÍ V ČR od VIVA travel

VIVA travel pro Vás vybrala 20 NEJ penzionů, hotelů či resortů po celé České republice. S výběrem jsem si dal záležet, chtěl jsem, aby byl pestrý jak kvalitou tak geograficky, aby každé ubytování mělo příjemnou či jedinečnou atmosféru a také aby ve většině případů bylo umístěno v přírodě nebo v její těsné blízkosti.

Okouzlily mně statky s atmosférou venkova a osobním přístupem, historické objekty s nádechem dávné doby, rodinné penziony spojené s farmou a nádhernou přírodou nebo třeba luxusní resorty s úžasnou gastronomií, službami a wellness.

Vše jsme zabalili do pobytových balíčků od 2-7 nocí (většina balíčků zahrnuje 3 noci) a přidali k tomu zajímavé aktivity či služby. Jedná se o extra služby navíc, které již máte v ceně a které zpříjemní Váš pobyt. Dle povahy ubytování či prostředí jsme vybrali aktivity sportovní, relaxační nebo poznávací. Vzniklo tak 20+ pobytových balíčků, které Vám rozhodně zpestří léto a budou krásnou dovolenou, jedinečným zážitkem či odpočinkem u nás doma.

Poznámka: prosím vezměte na vědomí, že některé ubytování mají již limitovanou kapacitu a nabízejí volné termíny jen ve všední dny, vždy uvedeme i u daného objektu. Doporučujeme rezervovat/objednávat vše co nejdříve, o toto léto bude vzhledem k situaci velký zájem a někde je to znát již teď.

Karel Topič, VIVA travel

 

Rozdělení nabídky níže:

Týdenní balíčky
3-4 denní pobyty (20 x Morava a Čechy)
Aktivity Morava (extra nabídka pro všechny pobyty na Moravě)

 

TÝDENNÍ BALÍČKY

Napříč Českem
od 14.990 Kč/osoba, 8 dní

Atraktivní kombinace pobytů v Krkonoších a Beskydech se nevšední zastávkou v Brně. V Krkonoších strávíte 3 noci v krásném 4* Amenity resortu ve Špindlerově mlýně, poté se po cestě na Moravu zastavíte v Brně a přespíte v unikátním hotelu Anybody s opravdu zajímavými pokoji a svou dovolenou zakončíte v pěkném hotelu Bauer v srdci Beskyd. Kromě Brna nabízí oba hotely wellness a celý balíček je doplněn atraktivními aktivitami/službami navíc.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh v Amenity Resort Špindlerův mlýn se snídaní, wellness a půjčením kola/elektrokola na 1 den, 1 x nocleh v hotelu Anybody Brno se snídaní, 3 x nocleh v hotelu Bauer na Bílé s polopenzí, neomezeným wellness s bazénem, prohlídka hvězdné oblohy na skrytém místě uprostřed Beskyd s astro výkladem a profi dalekohledem (2h), manuál výletů pro danou lokalitu. Detaily hotelů najdete v jednotlivých pobytech níže.

 

V české přírodě
od 7.490 Kč/osoba, 7 dní

Dvě ubytování v přírodě na různých koncích republiky, Jítravský dvorec se svou biofarmou v Lužických horách a k tomu Valašské chalupy v Beskydech. Stylové ubytování, lokální kuchyně s poctivými surovinami a k tomu krásné české lesy. Přidejte atraktivní cenu a zajímavé aktivity k tomu a máte zde krásnou dovolenou pro každého.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh ve Valašských chalupách ve Velkých Karlovicích se snídaní, 3 x nocleh v penzionu Jítravský dvorec s polopenzí pronájem horského kola na celý den v Beskydech, 1 x wellness na vyhlášeném hotelu Horal (termální bazény), a 1 x wellness Jitravský dvorec, manuál výletů pro danou lokalitu. Detaily hotelů najdete v jednotlivých pobytech níže.

 

To nej z Moravy
14.490 Kč/osoba, 7 dní

Luxusní kombinace v krásném prostředí a skvělými aktivitami, to je kombinace 4,5* hotelu Augustiánský dům v Luhačovicích a 4,5* Grandhotelu Tatra ve Velkých Karlovicích. Užijete si krásnou přírodu Beskyd nebo kolonádu či přehradu Luhačovic. Oba hotely nabízí špičkové wellness, krásné pokoje a úžasnou gastronomii. Osobně doporučuji.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh v hotelu Augustiánský dům Luhačovice (jen ne-čt), zážitková polopenze, neomezené wellness se zahradou 6 smyslů, meditační jurta, Baťa – privátní komentovaná prohlídka o Baťovi ve Zlíně, 3 x nocleh v Grandhotelu Tatra se snídaní, neomezený wellness, bazén i fitcentrum, zapůjčení elektrokola na 1 den s přilbou, privátní přednáška zdravá výživa s Michaelou Topič, manuál výletů pro danou lokalitu. Detaily hotelů najdete v jednotlivých pobytech níže.

 

2 Tváře Čech
8.990 Kč/osoba, 7 dní

Krkonoše a Lipno, dvě rozdílné a atraktivní lokality Čech. Vybrali jsme resort/hotel v horách a k tomu pobyt u přehrady Lipno, což vytváří zajímavou kombinaci pro Vaši ideální dovolenou, aktivní i odpočinkovou část jako stvořenou na léto.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh v Aparthotelu Sv. Vavřinec v Peci pod Sněžkou, snídaně, wellness (1x vstup/os.), zapůjčení horského kola nebo elektrokola s přilbou na 1 den, 3 x nocleh v penzionu Stříbrný vítr Lipno, snídaně, vířivka 60 min, zapůjčení loďky na 1 den na Lipně, vstup na známou Stezku korunami stromů v oblasti, manuál výletů pro danou lokalitu. Detaily hotelů najdete v jednotlivých pobytech níže.

Poznámka: 300 Kč/noc navíc v hlavní prázdniny (Lipno)

 

To nej z českého venkova
8.750 Kč/osoba, 7 dní

Užijte si neobyčejně obyčejný týden na českém venkově, ve dvou opravdu jedinečných chalupách či statcích, umístěných v krásné přírodě. Nádherná stavení, která dýchají rodinnou péčí, tradicí i poctivým jídlem, Vás nadchnou, o tom jsem přesvědčen. A kam Vás vezmeme? K národnímu parku České Švýcarsko a také na Kokořínsko, opravdu skvělé lokality, nemyslíte?

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh v Homutův statek, polopenze – tradiční kuchyně a lokální suroviny, vstup – komentovaná prohlídka hradu Kokořín, zapůjčení elektrokola na 1 den s přilbou, 3 x nocleh v Bohemian Cottage (jen po-pa), babiččiny snídaně – lokální suroviny, vířivka (1x), zapůjčení elektrokola na 1 den s přilbou, manuál výletů pro danou lokalitu. Detaily hotelů najdete v jednotlivých pobytech níže.

 

8 dní na Lipně – Resort Relax Hotel
12.990 Kč/osoba, 8 dní

Příjemný hotel s veškerým zázemím a bezva atmosférou přímo na břehu Lipna. Vhodný pro páry i rodiny s dětmi, své si zde najde každý. Můžete lenošit u vody, sportovat, využít velkou nabídku sportovních aktivit nebo zcela nové wellness. Zázemí hotelu nabídne pěknou letní dovolenou v Česku se vším všudy a za rozumné peníze.

Aktivity/Cena zahrnuje: 7 x nocleh, polopenze, wellness s bazénem (60 min denně), zapůjčení pramice s elektromotorem na celý den na Lipně, zapůjčení kola na celý den s přilbou (nebo elektrokola), manuál výletů pro danou lokalitu

 

3–4 DENNÍ POBYTY MORAVA

4* Hotel Augustiánský dům, Luhačovice
7.990 Kč/osoba, 4 dny

Nechte se unášet na vlnách relaxace a odpočinku  v rodinném  čtyřhvězdičkovém hotelu superior, který nabízí 25 pokojů v moderním designu, včetně  apartmá Leoše Janáčka, prestižní restauraci Symfonie s nabídkou zážitkové gastronomie, moderní wellness & spa centrum, to vše v prostředí krásných Luhačovic a místních léčivých pramenů.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh, zážitková polopenze, neomezené wellness se zahradou 6 smyslů, meditační jurta, privátní přednáška zdravé výživy Michaely Topič, Baťa – privátní komentovaná prohlídka o Baťovi ve Zlíně, manuál výletů pro danou lokalitu

Pozor: volné termíny jen od neděle do čtvrtku

 

Valašské chalupy, Velké Karlovice
Od 3.500 Kč/osoba, 4 dny

Krásné a tradiční valašské chalupy v srdci Beskyd a přírody. Místní chalupy znám osobně a jsou opravdu kouzelné a krásně zrenovované, v prostředí skvělém pro odpočinek nebo sport. Každá chalupa má kuchyňku a stejně tak je k dispozici nádherná stylová restaurace.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh, snídaně, pronájem horského kola na 1 den (elektrokolo za příplatek 250 Kč), vyhlášené wellness v hotelu Horal (termální bazény), manuál výletů pro danou lokalitu

 

Hotel Bauer, Bílá
4.990 Kč/osoba, 4 dny

Horský hotel 3,5* úrovně přímo uprostřed beskydských kopců, který navíc disponuje moc pěkným wellness i bazénem. Ideální jak v létě tak zimě (lyže), nabízí skvělé zázemí pro rodiny s dětmi a pro sportovní vyžití.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh, polopenze, neomezené wellness s bazénem, vyjížďka koňské spřežení s bryčkou pro 2 osoby anebo výjezd na horských kolech s vůdcem, prohlídka hvězdné oblohy na skrytém místě uprostřed Beskyd s astro výkladem a profi dalekohledem (2h), manuál výletů pro danou lokalitu

 

Vinařství Obelisk, Valtice
3.990 Kč/osoba na 3 dny, 5.250 Kč/osoba na 4 dny

Tak trochu unikátní a rozhodně velmi moderní vinařství, které musíte navštívit, to je Obelisk. Vinařství Obelisk na okraji Valtic doplňuje mozaiku staveb Lednicko-valtického areálu a nabízí krásný výhled na panorama Pálavy a Mikulova. A samozřejmě výborné víno!

Aktivity/Cena zahrnuje: 2-3 x nocleh, snídaně, komentovaná prohlídka moderního vinařství s degustací 6 vzorků vína, zapůjčení kola a přilby na 1 den (elektrokolo za příplatek 300 Kč), vstup na komentovanou prohlídku zámku Valtice nebo Lednice (dle výběru), manuál výletů pro danou lokalitu

 

Vinařství Andre, Velké Pavlovice
5.150 Kč/osoba, 4 dny

Vítěz kategorie Vinařství roku 2018, jednoduše další skvělé vinařství na Moravě v kombinaci s krásným ubytováním a vysokým standardem. Místní sklepy jsou potěchem oka a prostředí nabíjející. Osobně mohu doporučit.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh, snídaně, 30 min wellness, prohlídka krásného vinařského sklepa, degustace 6 vzorků vína a drobným občerstvením, zapůjčení kola a přilby na 1 den (elektrokolo za příplatek 300 kč), vstup na komentovanou prohlídku zámku Valtice nebo Lednice, manuál výletů pro danou lokalitu

Pozor: volné termíny jen od pondělí do pátku

 

4,5* Grandhotel Tatra, Velké Karlovice
7.250 Kč/osoba, 4 dny

Luxusní a stylový hotel v přírodě Beskyd s nádhernými výhledy i vyžitím. Vše nově zrekonstruováno do krásného horské stylu, dřevo v kombinaci s moderními prvky a skvělými službami, skvělá restaurace, gastronomie i vinotéka.

Osobně mohu doporučit.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh, snídaně, neomezený wellness, bazén i fitcentrum, zapůjčení elektrokola na 1 den s přilbou, privátní přednáška zdravá výživa s Michaelou Topič, manuál výletů pro danou lokalitu

 

Na kraji lesa, Valašské Meziříčí
4.750 Kč, 4 dny

Na kraji lesa. Na konci cesty. Na hranici valašské divočiny. Mezi duby a buky. Najdete krásný penzion. Poznejte klid rodinného penzionu spojeného s moderní restaurací. Vaříme a pečeme jen z lokálních surovin a spoléháme na pracovitost místních lidí.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh, polopenze, bylinná káď (40 min), zapůjčení elektrokola s přilbou a zámkem na 1 den, manuál výletů pro danou lokalitu

 

Cattaleya, Čeladná
4.990 Kč/osoba, 3 dny

Luxusní oáza pro tělo i duši. Tento privátní a malý resort najdete v Čeladné, uprostřed Beskyd, v těsném sousedství přírody i Lysé hory. Dopřejte si nadstandardní komfort, absolutní klid, privátní služby a zážitkovou gastronomii s lokálními surovinami. Do Čeladné můžete vyrazit i za golfem.

Aktivity/Cena zahrnuje: 2 x nocleh, snídaně, neomezený wellness, zapůjčení elektrokola s přilbou na 1 den, manuál výletů pro danou lokalitu

Pozor: volné termíny jen od pondělí do pátku

 

Lichtensteinská stodola, Lašťany, OL
4.490 Kč/osoba (od 4 osob), 4 dny

Krásně zrekonstruovaná historické stodola, ze které na Vás dýchne 100 letá tradice a také absolutní pohoda, styl a domácí atmosféra. Unikátní atmosféra i objekt, stodola je zasazena na venkově a v přírodě a nese rukopis i osobní přístup své majitelky. Nabízí 3 průchozí ložnice a dostatek prostoru pro relaxaci.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh, snídaně, privátní přednáška zdravá výživa od Michaely Topič (60 min), privátní kurz zdravého vaření Michaely Topič včetně organických surovin (120 min), manuál výletů pro danou lokalitu

 

3–4 DENNÍ POBYTY ČECHY

Nový Rybník, Obořiště/Příbram
2.990 Kč/osoba, 3 dny

Stylový rodinný penzion cca 50 km od Prahy, v blízkosti malebné přírody Brdů. Penzion leží na samotě u rybníka, nabízí bohaté sportovní vyžití (beachvolej, tenis a další), minipivovar s vlastním pivem nebo třeba wellness.

Aktivity/Cena zahrnuje: 2 x nocleh, snídaně, privátní lekce jógy 60 min (2os.), solná nebo rašelinová koupel, manuál výletů pro danou lokalitu

 

Homutův statek, Mšeno/Kokořín
3.750 Kč/osoba, 3 dny

„S láskou a citem, které nás naučily naše babičky, jsme původně hospodářské stavení přeměnili na útulný penzion.“ Tradiční, krásné, srdečné – to vše se hodí k tomuto krásnému statku, který leží uprostřed krásné kokořínské přírody, asi 65 km od Prahy.

Aktivity/Cena zahrnuje: 2 x nocleh, polopenze – tradiční kuchyně a lokální suroviny, vstup – komentovaná prohlídka hradu Kokořín, zapůjčení elektrokola na 1 den s přilbou (přistavení a kola a svoz možný za poplatek), manuál výletů pro danou lokalitu

 

Krumlovská věž, Český Krumlov
Od 3.250 Kč, 1 noc

Unikátní zážitek a nocleh v 500 let staré věži, vkusné a nadstandardní pokoje s nádechem historie. Na dosah ruky budete mít krásný Český Krumlov zapsaný do památek Unesco a tak tato krátká zastávka může být pěkným zpestřením na cestě po Česku, bez cizinců v zádech.

Cena zahrnuje: 1 x nocleh (dvoulůžkový pokoj)

 

4* Amenity Resort, Špindlerův mlýn
6.990 Kč/osoba, 4 dny

Stylový resort v krásné přírodě Krkonoš a v blízkosti Špindlerova mlýna, nabízí krásné výhledy, komfort, chutnou gastronomii i wellness s bazénem. Nudit se tu nebudete, aktivní lidé zde najdou nespočet možností jak si užít léto i zimu.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh, snídaně, wellness (3 hod.), zapůjčení horského kola nebo elektrokola s přilbou na 1 den, manuál výletů pro danou lokalitu

 

Aparthotel Sv. Vavřinec, Pec pod Sněžkou
5.250 Kč/osoba, 4 dny

Moderní 4* apartmány na prahu Krkonošské národního parku, nabízí wellness, moderní gastronomii i vinotéku. Vhodné zázemí pro turistiku, cyklistiku, sport i rodiny s dětmi.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh, snídaně, wellness (1x vstup/os.), zapůjčení horského kola nebo elektrokola s přilbou na 1 den, manuál výletů pro danou lokalitu

 

Stříbrný vítr, Lipno
3.990 Kč/osoba, 4 dny

Romantický wellness penzion u přehrady Lipno, vhodný pro rekreaci, koupání u přehrady, odpočinek i spoustou mořností pro ty aktivnější z vás. Pravidelné grilování v parní lokomotivě J

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh, snídaně, vířivka 60 min, zapůjčení loďky na 1 den na Lipně, vstup na známou Stezku korunami stromů v oblasti, manuál výletů pro danou lokalitu

Poznámka: 300 Kč/noc navíc v hlavní prázdniny

 

Hotel Resort Relax, Lipno
6.990 Kč/osoba, 5 dní

Příjemný hotel s veškerým zázemím a bezva atmosférou přímo na břehu Lipna. Vhodný pro páry i rodiny s dětmi, své si zde najde každý. Můžete lenošit u vody, sportovat, využít velkou nabídku sportovních aktivit nebo zcela nové wellness. Zázemí hotelu nabídne pěknou letní dovolenou v Česku se vším všudy a za rozumné peníze.

Aktivity/Cena zahrnuje: 4 x nocleh, polopenze, celodenní wellness s bazénem, zapůjčení pramice s elektromotorem na ½ dne na Lipně, zapůjčení kola na celý den s přilbou (za příplatek 200 kč elektrokolo), manuál výletů pro danou lokalitu

Poznámka: přirážka o hlavních prázdninách cca 1200 Kč, 4 noci minimum, nabízíme také týdenní balíček

 

5* Chateau Herálec, Herálec
6.100 Kč/osoba, 3 dny

Historické sídlo z 12. století, zámek, kulturní památka a dnes 5* luxusní boutique hotel v přírodě českomoravské vrchoviny. Nabízí mnoho nadstandardních služeb, krásné přírodní prostředí i autentickou atmosféru. Co takhle se toto léto hýčkat?

Aktivity/Cena zahrnuje: 2 x nocleh, luxusní snídaně, lokální suroviny a zážitková restaurace, neomezený wellness a bazén, v ceně horská kola, nordic walk, golfový trenažér, pillow menu (výběr polštářů na míru), k dispozici kabriolet Mercedes-Benz třídy E (poplatek jen 11kč/km)

 

4* Endemit Boutique hotel, Horní Bečva
od 7.750 Kč/osoba, 4 dny

Velmi vkusný hotel uprostřed Beskyd, přímo na kraji lesa, který nabízí klid, relax i skvělé zázemí. Najdete zde jak sportovní vyžití, tak výbornou gastronomii, vybranou vinotéku, stylové wellness i bazén.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh, snídaně, neomezený wellness, bazén, zapůjčení elektrokola na 1 den s přilbou, privátní přednáška zdravá výživa s Michaelou Topič, manuál výletů pro danou lokalitu

Pozor: volné termíny převážně jen po-pá

 

Jítravský dvorec, Jítrava/Rynoltice
Od 3.990 Kč/osoba, 4 dny

Poctivý penzion a apartmány na českém venkově. Jedinečnou scenérii a přírodu Lužických hor, skvělé jídlo připravované z kvalitního bio masa z našich vlastních chovů, útulné a komfortní ubytování i nový jezdecký areál. Široká nabídka služeb, typů ubytování a stravování z lokálních surovin.

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh v penzionu, polopenze – lokální suroviny, wellness (1x), manuál výletů pro danou lokalitu

 

Bohemian Cottage, Krásná Lípa
3.990 Kč/osoba, 4 dny

Výjimečné ubytování v chalupě s apartmány v Národním parku České Švýcarsko. Opravdu krásná chalupa v původním stylu, rodinný a poctivý přístup, lokální suroviny a za humny národní park České Švýcarsko!

Aktivity/Cena zahrnuje: 3 x nocleh, babiččiny snídaně – lokální suroviny, vířivka (1x), zapůjčení elektrokola na 1 den s přilbou, manuál výletů pro danou lokalitu, lekce jógy v místě za příplatek

 

Tvrz Orlice, Letohrad
3.850 Kč/osoba, 3 dny

Středověká tvrz Orlice, leží na kraji Orlických hor, hned u rybníka a lesů. Stylové 4* ubytování bude dozajista zpestřením vašeho putování Českem. Najdete zde také středověkou krčmu a mnoho dalších zajímavostí.

Aktivity/Cena zahrnuje: 2 x nocleh, snídaně, privátní wellness (90 min), vstupné – komentovaná prohlídka tvrze, manuál výletů pro danou lokalitu

 

Poznámky ke všem pobytům:
Volné termíny a potvrzení cen jsou vždy na poptání na info@vivatravel.cz nebo 725970721. Všechny ceny jsou založené na standardním pokoji pro 2 osoby, lepší pokoj na vyžádání. Upozorňujeme, že termíny mohou být v hlavní prázdniny napnuté, obzvláště víkendy.
Každý balíček lze samozřejmě upravit na míru dle přání klienta.

Nabídnout na přání v rámci našich balíčků také můžeme další zajímavé ubytování jako: Endemit boutique hotel v Beskydech, Ondrášův Dvůr v Beskydech, pro příznivce golfu Green Inn v Čeladné, Hotel Kleis Cvikov nebo Penzion Na Kmíně nedaleko Prahy.

 

AKTIVITY MORAVA
Pro všechny pobyty na Moravě máme speciální nabídku privátních aktivit:

  1 os 2 os
Privátní lekce jógy 60 min
(zkušená instruktorka s mnohaletou praxí)
1000 Kč 500 Kč
Privátní lekce běhu a výběh do lesa s Michaelou Topič (myawake.cz)
30 min teorie  rozvičení, 45 min běh
1000 Kč 500 Kč
Privátní přednáška zdravá výživa a zdravý životní styl
90 min s Michaelou Topič (myawake.cz)
1500 Kč 750 Kč
Kurz zdravého vaření s Michaelou Topič
120 min včetně všech surovin (myawake.cz)
2500 Kč 1250 Kč
Privátní lekce Fyzio odborník
60 min
1000 Kč 500 Kč
Privátní fitness trenér a funkční trénink
60 min se zkušeným borcem na fitness a posilování
1000 Kč 500 Kč
Prohlídka Baťova Zlína s Karlem Topičem
120 min povídání a prohlídka jeho nej staveb
800 Kč 400 Kč

Poznámka: sleva 500 Kč z celkové ceny pokud kurz proběhne ve Zlíně.
Netýká se prohlídky Zlína.

Celou naši nabídku doplňují organizované víkendové pobyty s programem v termínech od června do srpna, na Moravě i v Čechách. Jedná se o pobyty zaměřené na zdraví, výživu, pohyb a cestování ve spolupráci s myawake.cz