5 zemí Afriky s ČP

5 zemí AFRIKY s českým průvodcem

JAR, Namíbie, Zimbabwe, Botswana, Mozambik

29.9. – 23.10. 2020

NEJ Z NAŠÍ NABÍDKY

 • Kapské město a stolová hora
 • Mys dobré naděje a tučňáci
 • vinařská oblast Cape Winelands
 • Namíbie a pouštní duny Sossusvlei
 • Twyfelfontein – Unesco
 • vyjímečné zvířecí safari v Etosha South
 • Viktoriiny vodopády v Zimbabwe
 • safari na Chobe river v Botswaně
 • relax na plážích v Mozambiku

PERLIČKY Z NAŠICH ITINERÁŘŮ

 • Místa, která jsou skrytá davům turistů
 • Osobní doporučení dle našeho experta na Afriku
 • český průvodce – expert na Afriku
 • Permanentní asistenční služba
 • Vše na míru dle Vašich požadavků


PROČ S NÁMI?

Osobní přístup a konzultace před Vaší objednávku, během ní i v průběhu Vaší cesty, je samozřejmostí

K dispozici je Vám česká asistenční linka v ČR po celou dobu Vaší dovolené

Upravíme destinace dle Vašich požadavků – dovolená na přání!

Zpracujeme detailní manuál Vaší cesty v českém jazyce, na míru přímo pro Vás

Originální klientská platforma pro sledování Vaší objednávky online v reálném čase

O své klienty se staráme na cestách stejně jako o rodinné příslušníky

Datum:      29.9. – 23.10. 2020 (25 dní)

Cena:         179.990 Kč / osoba

Ojedinělý zájezd u naší cestovní kanceláře, mix 5 Afrických zemí, které pro Vás sestavil náš expert na Afriku s dlouholetou osobní zkušeností s těmito lokalitami. Najdete zde opravdu perličky a krásná místa, přírodní divy, jedinečná safari, pláže, víno, prostě vše co od unikátní dovolené v Africe očekáváte. A to vše se znalým českým průvodcem – expertem na Afriku.

Stručně

 • Malá skupinka: 6-10 osob
 • 5 zemí v jednom zájezdu
 • Letecké přesuny
 • Český průvodce
 • Destinace

Kapské  Město a okolí  29.9. – 3.10.
Namibie  3.10. – 12.10.
Zimbabwe + Botswana 12.10. -17.10.
Johanesburg  17.10.
Mozambik, Vilanculos 18.10. – 22.10. 

Program

 1. 9. Let z Prahy do JAR s českým průvodcem

Odlet do Kapského města dle mezinárodních letenek, přílet. Transfer na hotel. Odpočinek. Nocleh na hotelu.

 1. 9. Kapské město – stolová hora

Snídaně na hotelu.

8:00 Sraz na hotelu, cesta k NP Table Mountain a následná prohlídka. Hora, která byla prohlášena za jeden ze sedmi divů světa, nabízí panoramatický výhled na město a atlantické pobřeží s Robbenovým ostrovem ležícím v přístavu Table Bay. Dále návštěva Company Gardens. Po procházce zahradami se vydáte k ikonickému památníku Arch. Hned vedle něj stojí historický Slave Lodge, který je jednou z nejstarších budov v Kapském Městě. Dnes je v historické budově řada exponátů, které se zabývají kontroverzní a hluboce zakořeněnou historií otroctví v Jižní Africe. Prohlídku města ukončíte zastávkou v kavárně Truth Cafe inspirovanou steampunkovým stylem. Podávají se zde ručně pražené kávy v litinových bubnech. Návrat na hotel. Nocleh.

 1. 10. Kapské město – Mys dobré naděje

Snídaně na hotelu.

8:00 Sraz na hotelu, odjezd na poloostrov Cape a jeho prohlídka. Užijte si malebnou jízdu podél Atlantického moře přes Sea Point, Clifton, Camps Bay a Hout Bay, přímořskou vesnici s nádherným výhledem na hory. Pokračujete na Chapmans Peak Drive, jednu z nejúžasnějších pobřežních cest na světě směrem k přírodní rezervaci Mys Dobré naděje a Cape Point, která je vnímána jako místo, kde se mísí Atlantický a Indický oceán. Sledujte dramatický střet moří. Poté Vás čeká návštěva historického města Simons s námořní základnou a viktoriánskou architekturou s velkou kolonií tučňáků na pláži Boulders. Den zakončíte návštěvou zahrady Kirstenbosch. Zahrada byla založena v roce 1913 ve snaze zachovat jihoafrickou jedinečnou flóru. Zahrnuje pět jihoafrických šesti různých biomů a je světově proslulá krásou a rozmanitostí flóry. Návrat na hotel, nocleh.

 1. 10. Kapské město – vinařská oblast

Snídaně na hotelu.

8:00 Sraz na hotelu. Dnes se vydáváte do vnitrozemí k srdci jihoafrického vinařství, světově proslulého Cape Winelands, které je známe nejlepšími víny na světě. Prozkoumejte druhé nejstarší město v Jihoafrické republice – Stellenbosch. Pokračujete přes Helshoogte Pass do města Franschoek, které bylo také v 17. století osídleno francouzskými hugenoty. Toto půvabné město, které je považováno jako gurmánské hlavní město Jihoafrické republiky, v nejmalebnějším údolí, si zachovává silný francouzský hugenotský styl v architektuře i životním stylu. Poslední zastávka bude v první zemědělské čtvrti, Paarlu. Návrat na hotel, nocleh.

 1. 10. Kapské město – let do Namíbie

Snídaně na hotelu.

Check-out na hotelu a transfer na letiště.  Let do Namíbie. Transfer a hotel.

 1. – 5. 10. Sossusvlei – poušť a písečné duny Namíbie

Bohaté okrové písečné duny Sossusvlei nabízejí jednu z nejpůvabnějších památek, jaké kdy zažijete. Jejich oscilační hřebeny dosahují ohromujících 320 metrů a vytváří tak nezapomenutelnou divočinu v srdci nejstarší pouště světa. Poušť obklopena vysokými červenými dunami v kontrastu s nádherně modrou oblohou. Návrat na hotel, nocleh. 

 

 1. – 7. 10. Swakopmund

 S ulicemi lemovanými palmami, přímořskými promenádami je Swakopmund nejoblíbenější prázdninovou destinací v Namibii. Příjemné letní klima a pěkné pláže přitahují surfaře, rybáře a milovníky pláží z celé jižní Afriky. Místo s mírnými teplotami, které je považováno za adrenalinově nabité –  nabízí od jízd na čtyřkolek přes skydiving až po jízdu na velbloudech. 

 1. 10. Twyfelfontein – UNESCO

Místo národního dědictví, které je jedním z předních center uměleckých děl na světě. Považuje se za největší uměleckou galerii pod širým nebem v jižní Africe. Jsou zde načervenalé pískovcové balvany, mezi nimiž můžete obdivovat nejúžasnější podívanou na skalních rytinách v Africe. Tato oblast je také domovem geologického fenoménu Burnt Mountain a Organ Pipes.

 1. 10. Etosha South – zvířecí safari

Etosha, což znamená „místo suché vody“, je ohraničena obrovskou, plochou, plnou savanového trávníku a křoví. Nachází se jižně od hranice národního parku Etosha v severozápadní Namibii a tvoří jihovýchodní část tohoto divokého ráje. Národní park je přístupný jižním vchodem do Anderssonovy brány. Návštěvníci mohou zahlédnout celou řadu volně žijících živočichů, včetně lva, žirafy, slona, bílého a černého nosorožce.

 1. 10. Etosha East – zvířecí safari

V obrovském vyprahlém prostoru severní Namibie leží jedna z nejoblíbenějších oblastí pro volně žijící zvířata v jižní Africe. Národní park Etosha nabízí vynikající prohlídky právě těchto zvířat z přístupných míst v Africe. Zebra jsou zde rozptýleny po celém horizontu, zatímco mnoho vodních nádrží přitahuje ohrožené černé nosorožce, lvy, slony a velké množství antilop.

 1. 10. Národní park Waterberg Plateau

Národní park Waterberg Plateau, pojmenovaný podle svých pramenů, které vycházejí z jeho předhůří, je fascinujícím geologickým místem stlačených pískovcových skal, staletí starých dinosauřích stop a zkamenělých písečných dun. Přírodní vodní zdroje v této oblasti jsou mnohem úrodnější než v jejím okolí a park je díky tomu obklopen množstvím rostlinných a živočišných druhů, včetně leopardů, nosorožců, supů, gepardů, keřů, kapradin a fíků.

 1. – 13. 10. Viktoriiny vodopády, Zimbabwe

Toto populární turistické město, leží na jižních březích řeky Zambezi na západním konci stejnojmenných vodopádů, Victoria Falls. Zhruba dvě třetiny vodopádů lze vidět ze zimbabwské strany. Mezi oblíbené místní aktivity také patří vyhlídkové léty nad vodopády, bungee jumping nebo rafting na divoké vodě. Můžete zde také navštívit národní park Chobe. Místo je obklopeno přátelskými zimbabwskými místními obyvateli, kteří vás všude rádi přivítají a udělají vše pro to, abyste si Váš pobyt užili dosyta. Budete mít příležitost také navštívit poušť Kalagari s typicky červeným pískem.

Pioneer Lodge Zimbabwe

 1. – 17. 10. Chobe River – safari, Botswana

Řeka Chobe tvoří severní hranici národního parku Chobe. Kolem řeky můžete vidět spoustu hrochů, ale také velká stáda buvolů a lvů. Návštěva této oblasti slibuje autentickou podívanou do života afrických divokých zvířat. Návštěvníci se mohou těšit na různé aktivity, jako například: projíždět se podél břehů řeky; plavba po řece v motorovém člunu, sledování vzácných ptáků a pro jedinečný luxusní zážitek ze safari si můžete hausbót.

 River View Lodge Botswana

 1. 10. Botswana – Mozambik

Transferový den do další destinace. Transfer z hotelu na mezinárodní letiště a let do Mozambiku, po příletu následuje zajištěný transfer do oblasti Vilanculos, kde budete mít hotel na pláži.

 1. 10. – 21. 10. Vilanculos, Mozambik – pláže

Poslední dny v Africe a Mozambiku jsou věnovány koupání, relaxu a utříbení si všech získaných zážitků z Afriky. Váš hotel/resort bude přímo u pláže. Možnost koupání, procházek a aktivit dle vlastního uvážení.

Vilanculos Beach Lodge

 1. 10. Odlet zpět domů

Transfer na letiště přelet z Mozambiku do Johanesburg odkud dle mezinárodních letenek odlétáte ve stejný den domů.

 1. 10. Přílet zpět do Prahy

Konec programu.

 

 

 Cena zahrnuje:

– všechny letenky z Evropy i letenky po Africe

– standardní ubytování na všechny noci dle programu, dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou

– ubytování vždy se snídaní

– stravování – cca 5x v ceně i večeře, na některých výletech i oběd v ceně

– všechny výlety uvedené v programu

– vstupy do všech parků a atrakcí dle programu

– českého průvodce po čas celého zájezdu

– všechnu uvedenou dopravu dle programu

– cestovní pojištění

– pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

– pojištění storna zájezdu

– víza (Namíbie 3000 Kč, Zimbabwe na místě 50 USD, Mozambik na místě 50 USD)

– spropitné