Aleš Háma v Chile

Na začátku roku s námi vyrazil Aleš Háma do Chile, Argentiny a na Velikonoční ostrov. S jakými pocity se vrací domů? 

“Do Chile jsme se s manželkou chystali dlouho a moc jsme se těšili, jen jsme ještě netušili, že tahle země dalece předčí naše očekávání.

 

Tohle “Švýcarsko Jižní Ameriky” má totiž co nabídnout. Santiago de Chile je historickou metropolí se vším všudy a voňavé přístavní Valparaiso má ohromného genia loci. Třeba pouštní oblast Atacama na Bolivijských hranicích se solnými lagunami, dunami, vulkány, horkými gejzíry ve kterých se můžete i  koupat, má své obrovské kouzlo a nebude se Vám chtít pryč.Jenže  to ještě netušíte, že například magická jezerní oblast v severní Patagonii je plná průzračných vodních ploch které jsou rozprostřeny pod obřími sopkami jako je třeba Osorno a nesmím zapomenout na ostrov Chiloé, na kterém jsou rozesety desítky malebných kostelíků chráněných Unescem. V Patagonii jižní budete překvapeni jak jiný je to kraj ve srovnání se zbytkem země. S otevřenou pusou budete hltat krásy národních parků jako je Torres del Paine, hory, ledovce, plesa monumentální zasněžené štíty, vodopády, tučňáci, kondoři, lamy, to je jen zlomek toho, co v Ohňové zemi lze vidět a zažít . O skvělém vínu, jídle a vlídných lidech nemluvě.

 

Třešničkou na dortu je pak bezesporu Velikonoční ostrov,jehož návštěva byla splněným snem a vidět na vlastní oči tajemné sochy Moai je něco co Vám, třeba jako nám, vžene slzy do očí…Máte-li pak jistotu bezpečného a stoprocentního sevisu Viva travel, pak začněte balit a vyražte. Chile za to stojí…”

Na tyto i další fotky se můžete podívat v albu na našem facebooku kliknutím TADY