Dovolená Filipíny

Dovolená Filipíny

plp[1]Pokud hledáte exotickou dovolenou mimo tradiční destinace, doporučujeme právě dovolenou na Filipínách. Tropické klima, křišťálově čistá voda s korály a stovkami tropických ryb svádějící k potápění, kopce plné kokosových, banánových a ananasových plantáží, rýžové terasy, deštný prales, přírodní jeskyně, vodopády, vzácná fauna a flora jak na pevnině, tak ve vodě, členitý terén s hustou džunglí, vzácné mahagonové lesy, široké pláže s bílým pískem a chladnější horské oblasti … to vše Vám nabídne dovolená na Filipínách. V minulosti byla tato země velmi chudá, dnes již to však neplatí. I díky světovému turistickému ruchu se  Filipíny rychle rozvíjejí a z důvodu více než 7 tisíc ostrovů a rozmanité kuchyni je zde určitě co poznávat. Dovolená na Filipínách je také pravou volbou pro nadšené potápeče, pro které je tato země učiněným rájem. Podvodní život je zde velmi pestrý, nezničený a plný mnoha druhů korálů ryb a dalších živočichů. Pro svou dovolenou na Filipínách si u nás můžete vybrat z nabídky 4 ostrovů, z nichž má každý své kouzlo.

Ostrov Mindoro – Relax v ráji tropického ostrova Mindoro v resortu, který se nachází u městečka Puerto Galera na severním pobřeží. Puerto Galera je jednou z nejpopulárnějších potapěčských destinací pro dovolenou na Filipínách.

Ostrov Boracay Tento ostrov je nazýván Perlou Filipín, je dlouhý přibližně 9 km s několika plážemi s jemným bílým pískem. Ta nejdelší a nejvyhledávanější je Bílá pláž. Na své dovolené na Filipínách nemůžete vynechat nejfotografovanější místo na ostrově – Willy´s Rock.

Ostrov Cebu – Tento ostrov je znám svým nudlovitým tvarem, je nejužší ze všech Filipínských ostrovů. Jeho hlavní město Cebu je nejstarší v zemi, po osídlení španěly bylo hlavním obchodním centrem. Skrz celý ostrov se táhne drsné pohoří, které odděluje východní a západní pobřeží. Tyto pláže jsou ideální k rekreačním pobytům.

Ostrov Bohol – Ostrov Bohol láká nejen svými plážemi, ale i řadou přírodních krás jako jsou známé Čokoládové kopce, které vypadají jako velké krtiny vysoké 30-50m. Dalším lákadlem během dovolené na Filipínách je sledování ptáků v národním parku Rajah Sikatuna nebo mnoho romantických zákoutí s vodopády a přírodními bazény nebo mnoha jeskyněmi.