Dovolená Kolumbie

Vydejte se s námi na skvělou dovolenou do Kolumbie. Tato země se rozkládá na severozápadě Jižní Ameriky a je španělský hovořící zemí. Kolumbii obléhá jak Tichý, tak Atlantský oceán, nabízí tajemné lesy a travnaté pláně. Leží přímo na rovníku a i díky tomuto faktu Vás zde uchvátí přírodní krásy nekonečně mnoho druhů rostlin i živočichů. Dovolená v Kolumbii od CK Dovolené na přání Vás vezme na kávové plantáže, za neskutečnou panenskou přírodou s nejvyššími palmami na světě Valle de Cocora, na karibské ostrůvky Rosario a mnoho dalších. Během dovolené v Kolumbii poznáte tuto různorodou zemi, včetně její bohaté kultury, která na tomto kontinentu patří vůbec k nejzajímavějším.

Mnoho lidí se bojí cestovat do této země, ve které vládne bezesporu nejvyšší kriminalita v celé Jižní Americe především kvůli drogové mafii. Pokud ale při své dovolené v Kolumbii budete dodržovat pár základních rad, pak se Vaše dovolená v Kolumbii stane čarokrásným zážitkem. Mezi ty patří: nenavštěvovat odlehlá místa a necestovat v nočních hodinách, nenosit větší finanční obnos ani drahé šperky, zdržovat se po setmění na hotelu nebo v bezpečných částech města.

Země nabízející mohutné Andy, nejkrásnější místa rajského Karibiku, indiánskou minulost či divokou Amazonii, nese jméno po Kryštofu Kolumbovi. Obyvatelé však zemi nazývají Locombie od slova bláznivý.

Dovolená v Kolumbii nevyžaduje zajištění víz, mezi ČR a Kolumbií funguje bezvízový styk. Každý návštěvník však musí zažádat o povolení k pobytu předložením platného cestovního pasu.

Divoká příroda Kolumbie zaručuje úžasné treky dobrodružnou, tak různorodou krajinou. Oblasti doporučené pro návštěvu při dovolené v Kolumbii:

El Dorado – nejen Waldemar Matuška hledal bájné El Dorado, které je pověstné bohatstvím zlata. To zde lákalo již  španělské dobyvatele, odhalit magické místo s úžasnými poklady, zlatem a drahokamy. Jde především o oblast jezera Guatavita a za návštěvu stojí také muzem zlata v Bogotě.

Ciudad Perdida – ztracené město uprostřed tropického lesa ležící v kolumbijské Sierra Nevada de Santa Marta. Toto tajuplné předkolumbovské místo bylo nejdříve objeveno vykradači, dnes patří k nejvýznamnějším archeologickým nalezištím v Kolumbii.