Karnevalový rej v Riu

Festival má dlouholetou tradici. První informace můžeme najít už z roku 1723. V počátcích se tancoval valčík, polka či mazurka. Až postupem let vedení převzala brazilská samba. V období druhé světové války byl karneval přerušen a jeho znovuobnovení proběhlo v roce 1947.

Přestože se karneval koná až na konci února, přípravy začínají už na podzim. Většinou v této době na tanečních školách zastihneme tanečníky při důležitých zkouškách, kde se zdokonalují v sambě. Pouze ti nejlepší se dostanou k reprezentaci na karnevalu. Kromě tance se ale také začínají připravovat alegorické vozy, které budou konkrétní školu při události reprezentovat.

Několik dní před začátkem festivalu se koná spousta různých slavností, ta správná párty ale začíná až posledním pátkem před začátkem půstu a končí den před popeleční středou.

S naším zájezdem se můžete do Ria příští rok podívat také! V rámci našeho balíčku se zúčastníte hlavní části karnevalu přímo v sambadromu a ostatní večery si můžete užít pravé brazilské zábavy v ulicích. Zároveň zbude čas na prohlídku nejznámějších částí města nebo koupání na slavné pláži Copacabana.