Největší čajový dýchánek na Srí Lance

Když už jsme vás namlsali na nádherné pláže v Austrálii, pojďme si ukázat i některé právě na Srí Lance.

Pláž Hikkaduwa je opakem klidné a tiché pláže. Zábava a bujarost na každém kroku, najdete zde spoustu barů i restaurací. Pokud chcete zapůsobit se svými surfařskými znalostmi, doporučujeme ráj surfařů Unawatuna.

Na Srí Lance se dostanete do bezprostřední blízkosti ke slonům, čeká Vás dobrodružství v džungli i poznávání čajových plantáží.  První destinace, která vás nejspíš napadne, bude Colomba, hlavního města Srí Lanky. Mezi důležité pamětihodnosti patří Pevnost. Nedejte se zmýlit, ona se skutečně tak jmenuje, a to od dob portugalské a holandské okupace od 16. do 18. století. Jen dva kilometry od opevněné stavby leží rušné území bazarů jménem Pettah, kde se kromě zeleniny, ovoce, koření, čaje a masa dají koupit i drahokamy, výrobky ze zlata, stříbra a mosazi. 

U čaje ještě chvíli zůstaneme. Největším vývozcem čaje na světě je jednoznačně Srí Lanka a my doporučujeme například plantáž v Nuwara Eliya. Najdete zde ten nejkvalitnější cejlonský čaj. Kromě toho se jedná o město, které leží v největší nadmořské výšce této země. Nuwara je označováno za Malou Anglii. Je jí podobné totiž počasím, ale také místními budovami. Kromě plantáže je zde ale celá řada nádherných vodopádů či botanická zahrada. A dát si u takovéto kouzelné krajiny ještě šálek dobrého a kvalitního čaje, to je sen.