Aktivně po Peru s českým průvodcem

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
149990 Kč / 5850 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 15
Poznávací s cz průvodcem

duben, květen, červen, září, říjen, listopad

Lima, Arequipa, Colca Canyon, Cusco, Sacred Valley, Machu Picchu a Inca Trail

Zpět na nabídku
 • DSC04479_1
 • peru-1089328
 • arequipa
 • arequipa - colca
 • peru_0
 • m46

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • Dva unikátní treky v programu (3-4denní treky)
 • Starodávná stezka Inků k Machu Picchu – Inca trail
 • Poznejte peruánskou kulturu – země s nejstarší známou kulturou Norte Chico
 • Stylové a luxusní 4-5* hotely během programu
 • český průvodce, užijte si dovolenou bez starostí!

POPIS ZÁJEZDU

Speciálně sestavený okruh po Peru tak, aby Vám během 2 týdnů ukázal ta nejvyhlášenější místa krásného Peru, a to vše privátně s českým průvodcem! Navštívíte nejhlubší kaňony světa, uvidíte na vlastní oči úžasné historické památky civilizace Inků, novodobý div světa Machu Picchu, položené vysoko v horách And nebo navštívíte vyhlášené historické město Cusco! Tento balíček je vytvořen speciálně pro dobrodruhy, jelikož je zaměřený hlavně na treky (4denní trek Inca Trail a 3denní trek Colca Canyon). Společně s opravdu jedinečnou peruánskou kulturou Vás tento zájezd vtáhne do zcela nového světa, přidejte se k nám! V balíčku jsme pro Vás připravili jen vybrané hotely s unikátní atmosférou a možnost dokonalého poznání peruánské kultury.

 

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – Odlet z Prahy či Vídně do Peru
Večerní přílet do Limy v den 1 anebo ráno v den 2, dle letenek. Na přání Vám rádi zajistíme let Business Class třídou.

Den 2 – Lima
Vaše dobrodružství začíná v Limě, hlavním městě Peru. Po příletu Vás čeká český průvodce a privátní transfer do hotelu. Odpolední prohlídka města Limy a jeho historických částí s českým průvodcem. Večer připravena bohatá zážitková večeře a velkolepá show s tradičním peruánským folklorem. Nocleh v krásném 4-5* hotelu se snídaní.

Den 3 – Lima – Arequipa (s – snídaně)
Ráno po snídani Vás zavezeme na letiště, odkud letíte do města Arequipa. Po příjezdu Vás odvezeme do hotelu k ubytování. Arequipa je krásné město, plné historie, vystavěné z bílého kamene, z náměstí uvidíte vrcholky okolních sopek, ve městě najdete třeba muzeum se zmrzlou Inckou princeznou. Odpoledne Vás čeká privátní prohlídka historické části města s česky hovořícím průvodcem. Nocleh ve stylovém 4–5* hotelu se snídaní.

Den 4 – Trek: Colca kaňon: Cruz Del Condor – Cabanaconde – Llahuar (o – oběd, v – večeře)
První den vyrážíme z hotelu po čtvrté hodině ranní. S našim autobusem zamíříte nejprve do míst Cruz del Condor, kde budete moci sledovat let kondorů. Poté přejezd do města Cabanaconde, kde je přichystán oběd před začátkem treku. Po 5 hodinách chůze dorazíte do vesnice Llahuar s možností odpočinku a regenerace v horkých bazénech s teplotou od 35 stupňů, či rybaření v řece. Večeře. Nocleh. 

Den 5 – Paclla – Sangalle – Colca River (s – snídaně, o – oběd, v – večeře)
Po snídani (banány, palačinky) pokračování po druhé straně kaňonu, prohlídka města Paclla před sejitím do nejnižšího bodu kaňonu – Sangalle. Zde příchod okolo poledne, příležitost k odpočinku u bazénu, oběd, po zbytek dne možnost lovu pstruhů v řece Colca. Večeře, nocleh.

Den 6 – Chivay – La Calera – Arequipa (s – snídaně)
V brzkých ranních hodinách zahájíme malým občerstvením stoupání do vesnice Cabanaconde. Snídaně. Odtud Vás autobus přepraví do města Chivay, kde můžete navštívit horské prameny La Calera. Po obědě návrat do města Arequipa. Zde příjezd okolo páté hodiny večerní a nocleh v hotelu.

Den 7 – Arequipa – Cusco (s – snídaně)
Po snídani Váš čeká privátní transfer na letiště, odkud letíte do Cusca. Po příletu opět transfer na hotel. Odpoledne pak prohlídka města Cusco s českým průvodcem. Cusco se nachází téměř 3000 m.n.m. Je to nádherné historické město, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V říši Inků bylo Cusco hlavním městem a sídlem panovníků. Navštívíte také hlavní katedrálu, “skálu o 12 úhlech”, ruiny Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Navštívíte i ruiny z dob Inků v okolí města Cusco, které jsou také velmi působivé. Nocleh ve 4-5* hotelu se snídaní.

Den 8 – Posvátné údolí Inků (Sacred Valley) (s – snídaně, o – oběd)
Dnes prozkoumáte posvátné údolí Inků, zastavíme se ve vesničce Pisac, vyhlášené svými trhy se suvenýry a uměním a den zakončíte poblíž řeky Urubamba a historického místa Ollantaytambo. Celodenní výlet zahrnuje také velmi bohatý oběd. V pozdním odpoledni návrat do Cusca do hotelu. Nocleh ve 4-5*hotelu se snídaní.

Den 9 – Cusco (s – snídaně)
Dnes se podíváte na tradiční trhy, kde spolu s průvodcem nakoupíte suroviny na vaření typických jídel. Poté Vás čeká kurz vaření v tamní restauraci. Po zbytek dne volný den pro Vaše vlastní aktivity v tomto krásném městě plném historických památek. Ideální místo pro nákup suvenýrů. V podvečer Vás čeká informační schůzka k Inca Trailu. Nocleh ve 4-5*hotelu se snídaní.

Den 10 – Cusco – Inca Trail – Začátek treku (s – snídaně, o – oběd, v – večeře)
Brzy ráno po snídani vyrazíme autobusem na místo, kde oficiálně začíná 500 let stará cesta Inků. Zde společně s anglicky a česky mluvícím průvodcem a nosiči vyrazíme na cestu Inků (Inca Trail). Nemusíte mít obavy z dnešního dne, protože první část cesty je snadná a převážně po rovině. Budeme mít možnost se kochat krásnou scenérií And, než dorazíme k archeologickému komplexu Patallacta, kde bude připraven oběd. Poté nás čeká prudší stoupání do kopce Huayllabamba, kde máme náš první kemp a stany a připravenou večeři.

Den 11 – Inca Trail: Huayllabamba – Pacaymayu (s – snídaně, o – oběd, v – večeře)
Dnes nás čeká nejtěžší část celého treku, dopolední prudké stoupání na Warmiwanusca (sedlo Mrtvé ženy), nejvyšší bod celého treku, 4200 m.n.m. Zde Vás čeká odpočinek a nádherný panoramatický výhled na okolí hor. Oběd bude servírován ve Vizcachayoc a poté již budeme sestupovat k Pacaymayu (3500 m.n.m.), kde bude rozložen náš kemp a večeře.

Den 12 – Inca Trail: Pacaymayu – Wiňayhuayna (s – snídaně, o – oběd, v – večeře)
Ráno vyrážíme na druhý nejtěžší výstup tohoto treku, budeme zdolávat sedlo ve výšce cca 3900 m.n.m. Jako zpestření Vás po cestě čeká archeologický komplex Runkurukay a dále původní městečko Inků Sayacmarca. Na místě zvaném Chaqquicocha bude připraven oběd, odkud pokračujeme k Phuya Patamarka, k dalšímu významnému archeologickému místu. Dnešní cesta je bohatá na archeologické památky, posledním dnešním místem pro zastávku je krásná Wiňay Huayna (v překladu navždy mladý), kde nás čeká důkladná prohlídka areálu. Nedaleko odtud máme poslední kemp a večeři a poslední nocleh před vytouženým cílem Machu Picchu. 

Den 13 – Inca Trail: Wiňay Huayna – Machu Picchu – Cusco (s – snídaně, o – oběd)
Velmi brzy ráno nám nosiči připraví poslední snídani a vyrážíme na hodinový trek dešťovým pralesem k místu zvanému Inti Punku (Sluneční brána), místo které slouží jako vstupní brána k Machu Picchu s možností výhledu na město Inků. Nedaleko odsud již sejdeme přímo k magickému Machu Picchu, kde budeme mít prohlídku celého komplexu s průvodcem (vč. hřbitova, chrámu tří oken, hlavního náměstí, solárních hodin, královské čtvrti atd.). Dále následuje volný čas na procházku v tomto komplexu dle libosti. Předtím, než se sejdeme k odjezdu autobusu do Aquas Calientes, zajištěn oběd v Sanctuary Lodge. Odpoledne nasedneme do scénického vlaku, který nás vezme zpět do města Cusco. Nocleh ve 4-5* hotelu.

Den 14 – Let do Limy a odlet do Evropy (s – snídaně)
Po snídani Vás převezeme na letiště, odkud Vás čeká let do Limy. Po příletu do Limy pokračujete Vaším mezinárodním letem zpět domů.

Při odletu mezinárodního spoje až následující ráno je program prodloužen o extra noc v Limě.

Den 15 – Návrat do Evropy
Přílet zpět do Evropy a konec programu.

 • všechny letenky dle programu
 • privátní transfery z/do hotelu
 • všechny noclehy ve 4-5* hotelech se snídaní, během trekování jiný typ ubytování dle programu
 • jídlo dle itineráře (s – snídaně, o – oběd, v – večeře)
 • všechno vstupné dle itineráře
 • vlaková jízdenka 1. třídy Cusco – Machu Pichu
 • unikátní trek nca Trail s plnou penzí
 • krásný trek do Colca kaňonu
 • kvalitní autobusová doprava Puno – Cusco
 • všechny výlety dle programu
 • český průvodce po celou dobu zájezdu v Peru
 • nonstop asistenční služby
 • pojištění CK proti úpadku
 • spropitné
 • osobní útratu
 • osobní pojištění
 • služby neuvedené v programu
 • spacák a karimatku pro Inca Trail
 • pronájem spacáku za 700 Kč / os.
 • příplatek za samostatně cestující osobu

FAKULTATIVNI VÝLETY:

 • Patabamba Tour – léčení rostlinami, tkaní látek, tradice – od 2480 Kč
 • Moray Walk – Maras – Urubamba – trekking – Incké zemědělské techniky, solné doly, prohlídka měst – od 1860 Kč
 • Kulinářská show – vaření Huatia – od 2480 Kč

Všechny ceny výletů platné v případě dvou osob.

 • Inca Trail bývá vyprodán na měsíce dopředu – nutná rezervace!
 • Konečná cena bude potvrzena na základě potvrzené ceny mezinárodních letenek.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní a storno pojištění zájezdu.

Související zájezdy

Poznávací
Cesta kolem světa za 33 dní, český delegát
Poznávací
VIP
Soukromý: Australský zlatý trojúhelník
Poznávací
VIP
Královský okruh Peru s českým průvodcem